Teavitus kastmisvee piiramise kohta ja üleskutse peatada kastmine

Seoses väga kuumade ilmade saabumisega, toimub Kiili ühisveevõrgust erakordselt suur joogivee tarbimine. Nagu varem oleme korduvalt teavitanud, on see tingitud valdavalt kastmisest, aga ka kümblustünnide ja basseinide täitmisest.

Täna teada olevate tarbimismahtude pealt on näha, et vee tarbimine ühisveevõrgust, on võrreldes tavapärase olukorraga viimastel päevadel kasvanud ligi kaks korda suuremaks, kui tavapäraselt Kiili veevõrgust tarbitud ja see projekteeriti. Hetkel oleme olukorras, kus kastmisvee ületarbimine ohustab Kiili valla elanike joogiveega varustamist, tuletõrjele kustutusvee tagamist ja põhjavee varusid. Vaatamata korduvatele üleskutsetele piirata kastmist, ei ole kastmisvee tarbimine oluliselt vähenenud. Tekkimas on oht eluks vajaliku joogivee katkematule tagamisele, mistõttu oleme sunnitud peatama kastmisvee võimaldamise ja väljastama vastava korralduse.

Ühtlasi kutsume kõiki tarbijaid üles peatama või piirama järgnevatel päevadel kestva kuumalaine ajal kastmist ja joogivee asjatut raiskamist.

Lisa: Korraldus kastmisvee tagasiarvestuse võimaldamise peatamise kohta PDF kujul allalaaditav siit